Data publikacji : 2017-03-30

Wykorzystanie innowacyjnych metod nauczania w popularyzacji zagadnień zrównoważonego rozwoju wśród studentów (na kierunkach ekonomia i zarządzanie)

Anna Bernaciak



Agnieszka Kozłowska



Abstrakt

W artykule przedstawiono główne wyzwania w nauczaniu dorosłych, kładąc nacisk na wybrane metody nauczania. Dokonano ich opisu na podstawie źródeł literaturowych oraz ukazano możliwości ich zastosowania w edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, opierając się na praktyce dydaktycznej autorek. Ponadto przedstawiono wyniki badań prowadzonych przez różnych badaczy na polskich uczelniach, odnoszących się do oczekiwań, preferencji i potrzeb studentów w zakresie procesu dydaktycznego i jego efektów. Sprostanie zgłaszanym potrzebom wymaga od prowadzących zajęcia szczególnej uwagi i świadomego zaangażowania. Głównym celem opracowania jest omówienie wybranych metod nauczania, takich jak: world café, design thinking, microlearning czy gry dydaktyczne, oraz przedstawienie propozycji ich praktycznego zastosowania w edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, przede wszystkim wśród studentów kierunków ekonomii i zarządzania.(abstrakt oryginalny)

Słowa kluczowe:

Rozwój zrównoważony, Edukacja ekologiczna, Studenci, Metody nauczania



Szczegóły

Bibliografia

Statystyki

Autorzy

Pobierz pliki

PDF (English)

Zasady cytowania

Bernaciak, A., & Kozłowska, A. (2017). Wykorzystanie innowacyjnych metod nauczania w popularyzacji zagadnień zrównoważonego rozwoju wśród studentów (na kierunkach ekonomia i zarządzanie). Studia Periegetica, 17(1), 21–33. Pobrano z https://journals.wsb.poznan.pl/index.php/sp/article/view/127

Wskaźniki altmetryczne


Cited by / Share


Wydawca
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
ul. Powstańców Wielkopolskich 5
61-895 Poznań
e-mail: journals@poznan.merito.pl
Uczelnia
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu / WSB Merito University
ul. Powstańców Wielkopolskich 5
61-895 Poznań

O platformie:
Copyright 2022 by Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu / WSB Merito University
OJS Support and Customization by LIBCOM
Platform & Workfow by OJS/PKP