Data publikacji : 2018-09-30

Active Learning as a Means to Promote Education for Sustainable Development in the Classroom: A Case Study of Implementation in the Course "Multilevel Governance"

Savitri Jetoo



Abstrakt

Świat staje się coraz bardziej złożony i staje w obliczu wyzwań związanych z poważnymi problemami, takimi jak zmiany klimatyczne, które nie mają prostych rozwiązań i dotyczą wielu interesariuszy reprezentujących sprzeczne interesy. Szkolnictwo wyższe odgrywa istotną rolę w wytyczaniu kierunków dla społeczeństwa w tych wymagających warunkach. Kształcenie nowego pokolenia specjalistów oraz osób, które będą zmieniać oblicze świata według zasad zrównoważonego rozwoju, otwiera drogę ku znalezieniu równowagi między zagadnieniami środowiskowymi, społecznymi i ekonomicznymi. Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju musi wyposażyć studentów w umiejętności myślenia niestereotypowego i krytycznego w celu tworzenia kreatywnych rozwiązań aktualnych problemów. Choć uznaje się potrzebę rozwijania pedagogicznych podejść do zasad zrównoważonego rozwoju w edukacji, istnieje luka w literaturze na temat przykładów działań pedagogicznych promujących edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju. Niniejszy artykuł ma na celu wypełnienie tej luki poprzez analizę aktywnego uczenia się jako środka promowania edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju w klasie. Autorzy opisują zastosowanie technik aktywnego uczenia się w kursie "Wielopoziomowy ład organizacyjny". Wśród zalecanych technik omówione są dyskusje w grupach, zadania grupowe, referaty TED, które służą zwiększeniu zaangażowania studentów w podejmowanie zagadnień zrównoważonego rozwoju. (abstrakt oryginalny)

Słowa kluczowe:

Uczenie się, Efektywność organizacyjna, Edukacja, Rozwój zrównoważony, Promocja



Szczegóły

Bibliografia

Statystyki

Autorzy

Pobierz pliki

PDF (English)

Zasady cytowania

Jetoo, S. (2018). Active Learning as a Means to Promote Education for Sustainable Development in the Classroom: A Case Study of Implementation in the Course "Multilevel Governance". Studia Periegetica, 23(3), 41–55. https://doi.org/10.26349/st.per.0023.03

Wskaźniki altmetryczne


Cited by / Share


Wydawca
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
ul. Powstańców Wielkopolskich 5
61-895 Poznań
e-mail: journals@poznan.merito.pl
Uczelnia
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu / WSB Merito University
ul. Powstańców Wielkopolskich 5
61-895 Poznań

O platformie:
Copyright 2022 by Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu / WSB Merito University
OJS Support and Customization by LIBCOM
Platform & Workfow by OJS/PKP